Dr. klaun - prednosta staničky - w11

Ošetrovateľská starostlivosť

Zdravotný úsek zabezpečuje komplexnú zdravotnú starostlivosť formou základnej, odbornej, primárnej, sekundárnej a následnej zdravotnej starostlivosti a komprehenzívnej rehabilitačnej (RHB) starostlivosti.

Realizuje pomocnú výchovnú činnosť aktívnou spoluprácou a účasťou  na výchovno – vzdelávacom procese a podporných terapeutických činnostiach v súčinnosti s úsekom výchovy a sociálneho poradenstva.

Rehabilitačná starostlivosť je orientovaná individuálne v spolupráci s odborným lekárom (neurológ, FRO lekár) na značné zameranie a usmerňovanie patologického rozvoja hybnosti u mentálne postihnutých prijímateľov sociálnej služby s kombináciou telesného postihnutia, úpravou fyziologických funkcií koordináciou pohybových mechanizmov.

Jednotlivé metódy dopĺňame progresívnymi formami – prvkami pohybových aktivít (jógy, hathajógy, reflexnou a ajruvédskou masážou, orofaciálnou a bazálnou stimuláciou s využitím podporných a náhradných kompenzačných RHB pomôcok. Plne sa využíva pri fyzioterapii klientov, parafínové zábaly, liečebná telesná výchova, masáže klasické, reflexné a lymfo masáže, perličkové kúpele, elektroliečba - ultrazvuk, biolampa, ceragem, magnetoterapia.

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Február 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28  

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.